facebook Instagram Allegro
 

Informacje o firmie

 Chcielibyśmy zaprezentować Państwu ofertę naszej firmy, która zajmuje się głównie produkcją obuwia zdrowotnego w oparciu o surowce naturalne, z wykorzystaniem wkładek o oryginalnym profilu ortopedycznym.

Produkujemy obuwie medyczne, profilaktyczne, specjalistyczne, zawodowe, na spodach profilowanych, które to spody przeszły badania zgodności z polską normą, przeprowadzone przez Centralne Laboratorium Przemysłu Obuwniczego w Krakowie.

Nasze obuwie jest przeznaczone w szczególności dla osób, które są narażone na skutki długotrwałego obciążania kończyn dolnych, spowodowane np.: stojącą pracą. Nieodpowiednio dobrane buty, w tego rodzaju zawodach często wiążą się z chorobami kończyn dolnych (np.: żylaki, haluksy). Długotrwałe stanie może być przyczyną bólów stóp i obrzęków. Jako producent obuwia medycznego zaprojektowaliśmy modele ze specjalnym profilem akupresurowym pobudzającym najważniejsze receptory zlokalizowane na podeszwach stóp. Dzięki temu noszenie naszych pantofli może korzystnie wpływać na krążenie krwi i ogólne funkcjonowanie całego organizmu. Wielogodzinne chodzenie lub stanie nie będzie już tak męczące i nie spowoduje opuchnięcia stóp. Skóra naturalna zapewnia wysoki komfort użytkowania. Dostosowuje się do kształtu stóp, więc nie powoduje otarć, odcisków, ani bólu. Skóra naturalna pozwala stopom oddychać, minimalizując dyskomfort wynikający z nadmiernej potliwości i przykrego zapachu. Jako producent obuwia profilaktycznego, największy nacisk kładziemy na wygodę i wytrzymałość naszych produktów.

Poza obuwiem medycznym znajdą Państwo w naszej ofercie również trzewiki, półbuty, baleriny i inne. Szukajcie ich w sklepach z listy w zakładce Gdzie kupić?.

Nabywcami naszych butów są placówki medyczne, szpitale, lecznice, sanatoria, apteki, ale również placówki przemysłu spożywczego, takie jak piekarnie, ciastkarnie, cukiernie itp. Ponadto zaopatrujemy sklepy ze sprzętem medycznym i rehabilitacyjnym. Klienci indywidualni mogą nabywać nasze produkty w detalicznych sklepach medycznych, m.in. w Warszawie, Katowicach, Myślenicach, Opolu czy Nowym Sączu. Pełna lista punktów dostępna jest w zakładce Gdzie kupić?.

Jeśli będą Państwo zainteresowani naszymi wyrobami, prosimy o kontakt.

 

Dlaczego nasze obuwie?

 Nasza firma produkuje obuwie w oparciu głównie o surowce naturalne. Półprodukty, które stosujemy są produkowane w Polsce i wyróżniają się wysoką jakością.

Obuwie produkowane jest metodą która polega na przyszywaniu wierzchu do spodu , co sprawia, że połączenie tych dwóch elementów jest znacznie mocniejsze od połączenia wyłącznie klejowego.

 Wkłady o profilu ortopedycznym posiadają wyżłobienie pod piętę i palce,  wałek podpalcowy oraz wewnętrzne podparcie łuku podłużnego stopy.  Wyścielone są miękkim materiałem termiczno-plastycznym i powleczone skórą, co daje odczucie komfortu i wygody podczas użytkowania, potwierdza to opinia wydana przez Centralne Laboratorium Przemysłu Obuwniczego w Krakowie.

   Profil podeszwy posiada antypoślizgowy deseń, bardzo dobrze odprowadzający wodę, co zostało potwierdzone przez Instytut Przemysłu Skórzanego w Łodzi, oddział w Krakowie.

 

 W 2000 r. firma ABAT otrzymała pozytywną opinię o wkładkach profilowanych, wydaną przez Centralne Laboratorium Przemysłu Obuwniczego w Krakowie

 W 2001 r. uzyskaliśmy zaświadczenie na Obuwie Dla Stopy Wrażliwej wydany przez Centralny Ośrodek Techniki Medycznej w Warszawie.

 W 2013 r. otrzymaliśmy dofinansowanie w ramach programu Bon Na Innowację, co pozwoliło na przeprowadzenie badań nad udoskonaleniem obuwia pod kątem użytkowania przez pracowników służby zdrowia. Badania zostały przeprowadzone w Instytucie Przemysłu Skórzanego w Łodzi oddział w Krakowie.

Badania przeprowadzone na kilku najpopularniejszych modelach obuwia zawodowego, pozwoliły stwierdzić iż są one zgodne z wymaganiami zasadniczymi właściwych dyrektyw Unii Europejskiej i mogą zostać oznaczone znakiem CE.

Chcemy nieustannie się rozwijać, zachowując przy tym najwyższą jakość, dając naszym klientom obuwie, które jest zdrowe, wygodne i wytrzymałe.

 

Pamiętaj, stopy są kluczem do zdrowia całego organizmu, dzięki znajdującym się na nich receptorom, odpowiedzialnym za jego funkcjonowanie.
Dbając o swoje stopy, zapewnisz dobre funkcjonowanie całego ciała.

 

Wykaz receptorów na stopach:


Receptory

 
 
 
       
 

F.P.H. Abat Adam Piekarski

Spadochroniarzy 34a,
34-730 Mszana Dolna
woj. małopolskie
tel. 18 33 10 418
biuro@obuwie-abat.pl

Kolorystyka obuwia prezentowanego na niniejszej witrynie może się nieznacznie różnić od rzeczywistych kolorów.


 
  » Strona główna » O firmie » Oferta » SKLEP » Kontakt » Karta gwarancyjna
» Polityka Prywatności » Polityka Cookies
projektowanie stron www iPolska.com.pl